Четвер, 14.12.2017, 01:37
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Процедура набуття членства в СОТ
Цей процес регулюється Статтею XII (Приєднання) Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі, згідно з якою:
«1. Будь-яка держава чи окрема митна територія, яка має пов-ну автономію у своїх зовнішніх торговельних відносинах та ви-рішенні інших питань, передбачених цією Угодою та багатосто-ронніми торговельними угодами, можуть приєднатися до цієї Угоди на умовах, що підлягають погодженню між ними та СОТ. Таке приєднання поширюється на цю Угоду та на багатосторонні торговельні угоди, додані до неї.
2. Рішення про приєднання приймаються Конференцією Міні-стрів. Конференція Міністрів схвалює домовленість про умови приєднання більшістю — дві треті голосів Членів СОТ.
3. Приєднання до багатосторонніх торговельних угод з обме-женою кількістю учасників регулюється положеннями відповід-ної угоди» [1, c.12].
У статті XII не міститься регламенту процедури набуття членства. Таку процедуру фактично було вироблено на основі досвіду вступу нових Членів і вона включає такі основні етапи:
―    подання країною чи окремою митною територією заявки про вступ до СОТ;
―    створення органами СОТ Робочої групи;
―    підготовка та подання країною чи окремою митною терито-рією (надалі — заявником) меморандуму про зовнішньоторгове-льний режим країни;
―    надання заявником відповідей на запитання Членів СОТ щодо меморандуму;
―    підготовка заявником проектів розкладів поступок стосовно товарів і послуг — основи для переговорів про доступ на ринки товарів та послуг з членами Робочої групи;
―    проведення переговорів щодо умов вступу (зобов’язання заявника з правил торгівлі, доступу на ринки товарів та послуг);
―    підготовка та узгодження звіту Робочої групи;
―    схвалення звіту Генеральною Радою;
―    ухвалення заявником Протоколу про вступ .

Категорія: Мої статті | Додав: Dnister (05.07.2011)
Переглядів: 282 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: